Wdrażanie SPC i MSA

Praktyka wdrożeń statystycznego sterowania procesami w przedsiębiorstwach wskazuje, że narzędzie to jest nie do końca rozumiane, co skutkuje nieefektywnym wykorzystaniem i zniechęceniem do SPC.

Statyczne sterowanie procesami daje wymierne korzyści w postaci znacznego zmniejszenia kosztów funkcjonowania organizacji, poprzez możliwość redukcji działań kontrolnych oraz zwiększenie nacisku na działania zapobiegawcze.

Z pomocą naszych specjalistów pokażemy Państwu, że statystyczne sterowanie procesami nie jest wyłącznie uciążliwym obowiązkiem narzucanym przez klientów, lecz doskonałym narzędziem do zmniejszenia kosztów wytwarzania i szybkiego reagowania zanim wystąpią prawdziwe problemy.

Należy sobie również zdawać sprawę, że prawidłowa ocena statystyczna procesów nie jest możliwa bez sprawnego systemu pomiarowego. Jednym z problemów, z jakimi borykają się nasi klienci jest niewłaściwy dobór systemów pomiarowych do mierzonych charakterystyk.

Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, proponujemy kompleksową pomoc w zakresie identyfikacji charakterystyk pomiarowych w analizowanych procesach, doborze i zakupie sprzętu kontrolno-pomiarowego oraz opracowania metodyki pomiarowej i narzędzi do oceny systemów pomiarowych.

Przygotowaliśmy więc ofertę adresowaną do wszystkich przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych pragnących rozwijać swoje systemy zarządzania z wykorzystaniem metod optymalizacji opartej na lean manufacturing.

Doradztwo obejmuje realizację następujących działań:

  • ocenę wstępną przedsiębiorstwa
  • szkolenie grupy pracowników z zakresu SPC i MSA
  • wizyty konsultanta związane z przygotowaniem koniecznych zmian organizacyjnych i dokumentacyjnych
  • wizyty konsultanta związane z nadzorem nad procesem wdrażania modelu

W celu uzyskania szczegółowych informacji o ofercie, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy na adres biuro@pronost.pl